نمایشگاه عکس هنرمندان ایرانی در تفلیس برپا شد

باکو،خبرگزاری جمهوریاسلامی ‪۸۵/۰۸/۳۰

نمایشگاه عکس هنرمندان اصفهان و فریدون شهر ، روز سه‌شنبه با حضور وزیر امورآوارگان و مسکن گرجستان ، سفیر ایران در این کشور ، استادان زبان و ادبیات فارسی وایرانشناسان گرجی در تفلیس برپا شد. 

در این نمایشگاه که در تالار کتابخانه ملی گرجستان ترتیب یافت، عکس‌هایی از آثارتاریخی شهر اصفهان و جنبه‌های مختلف زندگی گرجیان فریدون شهر، به نمایش گذاشته شد. 

"مجتبی دمیرچی" سفیر ایران در گرجستان در سخنانی این نمایشگاه را نمادی از روابطدیرینه و دوستانه ایرانیان و گرجی‌ها و نیز مشترکات فرهنگی و تاریخی دو کشور دانست. 

وی همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مشابه را برای توسعه روابط جمهوری اسلامی ایرانو گرجستان مثبت ارزیابی کرد. 

"گئورگی خویاشویلی" وزیر امور آوارگان و مسکن گرجستان در آیین گشایش ایننمایشگاه با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی گرجستان و ایران هدف از برگزاری ایننمایشگاه را شناخت بیشتر مردم دو کشور از یکدیگر خواند. 

"جمشید گیوناشویلی" رییس انجمن دوستی ایران و گرجستان هم در این آیین گفت: ایراناز ابتدای استقلال گرجستان تا به حال در مقاطع مختلف بویژه در شرایط دشوار بهگرجستان کمک کرده است. 

وی افزود: ایران همچنین در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی همواره از تمامیت ارضیگرجستان حمایت کرده است. 

در این آیین چند تن از دانشجویان و شاعران گرجی اشعاری از امام خمینی (ره) رهبرانقلاب اسلامی و سهراب سپهری شاعر معاصر ایران را به زبان‌های فارسی و گرجیخواندند. 

این نمایشگاه به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. 

 لینک مطلب http://www.irna.com/fa/news/view/menu-153/8508303767164523.htm

/ 0 نظر / 45 بازدید